Başkandan

Başkandan

 

GÜRSU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN KURULUŞ FİKRİNİN OLUŞMASI VE GELİŞMESİ İLE GÜSAB’IN KURULUŞ ÇALIŞMALARININ TÜM AŞAMALARININ BİZZAT İÇİNDE OLAN BİRİ OLARAK GEÇMİŞ DÖNEMLERDE GÜSAB MÜTEŞEBBiS HEYET ÜYELİGİ VE YÖNETİM KURULU ÜYELİGİ GÖREVLERİNİ İFA ETTİKTEN SONRA 06/07/2011 TARİHİ İTİBARİYLE 3 DÖNEMDİR YÖNETİM KURULU BAŞKANLIGI GÖREVİNİ ÜSTLENMİŞ BULUNMAKTAYIM.

 

GEÇEN 11 YILA BAKTIGIMIZDA, OSB KURULUŞ AŞAMASINDA HERKESİN MEMNUN OLACAGI DÜŞÜNCEMİZİN Mİ YANLIŞ OLDUĞU, YOKSA GEÇEN 11 YILDA BİZLERİN Mİ BU DÜŞÜNCEYİ YETERİNCE HAYATA GEÇİREMEDİĞİ , FİKİR AÇMAZININ İÇİNDEN KURTULMANIN GEREKTİGİNİ VE HATTA GÖREVİMİZ GEREGİ MECBURİYETİNDE OLDUGUMUZUN KESİN OLARAK BİLİNCİNDEYİZ.

OSB KURULMADAN ÖNCE VAR OLAN VE SANAYİ BÖLGESİNDE FAALİYET GÖSTEREN KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETME SAHİPLERİNİN BÖLGEMİZİN ASLİ UNSURLARI OLDUĞUNUN DA BİLİNCİNDEYİZ. BU VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETLERİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN YENİ PROJELER ÜRETİP BÖLGENİN OSB İLAN EDİLMESİNDEN PİŞMANLIK DEGİL, MEMNUNİYET DUYULMASINI SAĞLAMAK ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ ARASINDA OLACAKTIR.

SANAYİCİMİZİN KENDİ KENDİNİ YÖNETME DÜŞÜNCESİNİN GELİŞMESİ VE GERÇEKLEŞMESİ, AYRICA BÖLGEMİZİN SÜREGELEN SORUNLARINI ORTADAN KALDIRIP SORUNSUZ VE ÖRNEK BİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HALİNE GETİRMEK DE BU ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ ARASINDADIR. BU HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA BÖLGEMİZ SANAYİCİSİYLE BİRLİKTE HAREKET ETME VE TEK YÜREK OLARAK ŞEFFAF BİR YÖNETİM SERGİLEMEK ARZUSUNDAYIZ.

YÖNETİM KURULU OLARAK YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ’NİN ÖNEMİNE İNANIYORUZ. ÖNCELİKLE BÖLGE İÇERİSİNDEKİ SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜM YOLLARINI BULUP HAYATA GEÇİREREK BÖLGEMİZİN VE GÜRSU’NUN KALKINMASI VE GELİŞMESİ BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ. BU DOĞRULTUDA ÇEŞİTLİ PROJELER ÜRETTİK VE BU PROJELERİ EN KISA ZAMANDA HAYATA GEÇİRMEK ARZUSU VE İNANCINDAYIZ.

PROFESYONEL VE TECRÜBELİ BİR PROJE EKİBİYLE BÖLGENİN BATISINDA KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİREREK BÖLGEMİZİN KURULDUĞU GÜNDEN BU YANA EN BÜYÜK SORUNU OLAN KAMULAŞTIRMA SORUNUNDA İLERLEME KAYDETMEK İSTİYORUZ. BÖYLECE BÖLGENİN ASLİ UNSURU OLARAK KABUL ETTİĞİMİZ 130’A YAKIN KÜÇÜK İŞLETMENİN DE MEMNUNİYETİNİ SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ.

BÖLGEMİZİN BİR DİĞER ÖNEMLİ VE ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNU DA ENERJİ ARZININ GÜVENLİĞİ VE SÜREKLİLİĞİ İLE UCUZ ENERJİ GİRDİSİ TEMİNİDİR. ÜLKEMİZİ MEVCUT BÜYÜME RAKAMLARIYLA 2020 YILINDA ELEKTRİK ARZ YETERSİZLİĞİ SORUNUNUN BEKLEDİĞİ OECD RAPORLARIYLA SABİTTİR. BU NEDENLE BÖLGEMİZ İÇERİSİNDE KURDUĞUMUZ YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ BİR DOĞALGAZ ÇEVRİM SANTRALİ ACİL TEDBİR AÇISINDAN HEM ARZ GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAN HEM DE EN EKONOMİK ÇÖZÜM OLARAK HAYATA GEÇMİŞ DURUMDADIR. İLAVE YATIRIMLARLA MEVCUT KAPASİTENİN ARTIRILMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

HEDEFİMİZ, 2017 YILINDA BÜTÜN SORUNLARINI HALLETMİŞ BİR OSB OLARAK DAHA ÇOK İHRACAT YAPAN DAHA ÇOK İSTİHDAM SAĞLAYAN ÖRNEK BİR OSB OLMAKTIR.

BU HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİRKEN YEŞİLE OLAN ÖZLEMİMİZ, ÇEVREYE OLAN SAYGIMIZ VE SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET EDEREK YARINLARA DAHA YEŞİL VE YAŞANABİLİR BİR BURSA BIRAKMAK ARZUSUNDAYIZ. BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLECEĞİMİZE GÖNÜLDEN İNANIYORUZ VE BAŞARACAGIZ.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ÇATISI ALTINDA OLMANIN FAYDALARININ HERKES TARAFINDAN KABUL EDİLEN VE ONAYLANAN BİR FİKİR, BİR OLGU OLDUGUNU, MÜTEŞEBBİS HEYETİMİZ, YÖNETİM KURULUMUZ, GÜSAB ÇALIŞANLARIMIZLA BİRLİKTE TÜM KAMUOYUNA GÖSTERECEGİZ.

GÜSAB’IN MEMNUNİYET, BAŞARI, ÇEVRE BİLİNCİ, İSTİHDAM, İHRACAT, YATIRIM, SOSYAL KATKI, SOSYAL ADALET, YARDIMLAŞMA RUHU VE KALİTE OLDUGUNU HERKES GÖRECEK VE HEM FİKİR OLACAKTIR.

GÜRSU SANAYİCİSİ, “GÜSAB” ÇATISI ALTINDA ÜLKEMİZİN KALKINMASI, İNSANLARIMIZ DAHA MUTLU VE MÜREFFEH YARINLARDA YAŞAMASI ARZUSUYLA ÇOK ÇALIŞIYOR VE DAHA ÇOK ÇALIŞACAK. DAHA ÇOK İNSANIMIZA İŞ VEREN, DAHA ÇOK İHRACAT YAPIP ÜLKEMİZİN KALKINMASINDA ROL OYNAYAN VE KATMA DEĞER YARATAN BİR OSB DE HEP BERABER MUTLU BİR GELECEĞİ PAYLAŞMAK UMUDUYLA SAYGILARIMI SUNARIM.