Elektrik

Elektrik


BÖLGEMİZ TEİAŞ VEYA DAĞITIM SİSTEMİ KAYNAKLI BİRÇOK KESİNTİYE MARUZ KALMAKTA VE ÜRETİM KALİTESİ BU DURUMDAN OLUMSUZ ETKİLENMEKTEDİR. TÜM BU OLUMSUZLUKLAR VE ENERJİ GİRDİSİNİN PAHALI OLMASI BÖLGEMİZİ ENERJİ YATIRIMLARINA HIZ VERMEYE İTMİŞTİR. BUGÜNE KADAR ELEKTRİK ALTYAPISI İLE İLGİLİ2 MİLYON TLTUTARINDA KREDİ ALINARAK BÖLGEMİZDE AKENERJİ ÇEVRİM SANTRALİNİN MÜLKİYETİ VE11 KM TEİAŞ ANA İNDİRİCİ MERKEZE BAĞLANTILI ORTA GERİLİM KABLOSUSATIN ALINMIŞTIR. BU YATIRIMIN BÖLGEMİZE MALİYETİ1.3 MİLYON TLDİR. 1 AD ÇELİK KONSTRÜKSYON DM BİNASI İLE 1 AD BETONARME DM BİNASI İNŞAASI TAMAMLANMIŞ OLUP DM BİNALARININ BÖLGEMİZE MALİYETİ200 BİN TL‘Yİ BULMUŞTUR. 2013 YILI İÇERİSİNDE HAVAİ HATLARIN YER ALTINA ALINMASI VE SOKAK AYDINLATMALARI İLE ELEKTRİK SİSTEMİMİZ SCADA YATIRIMINA HAZIR HALE GELECEKTİR. TÜM BU YATIRIMLARIN TOPLAM MALİYETİ3 MİLYON TL’Yİ BULMAKTADIR. 80’E YAKIN SANAYİCİMİZİN YILLIK ELEKTRİK TÜKETİM TALEBİ İSE 100.000.000.-kwh CİVARINDADIR.

NİSAN/2011 İTİBARİYLE BÖLGEMİZ EPDK’DAN 49 YILLIĞINA DAĞITIM LİSANSI ALMIŞ VE FAALİYETLERİNE BU LİSANS KAPSAMINDA DEVAM ETMEKTEDİR.

AYRICA; İLETİM HATLARINDAN KAYNAKLI KESİNTİLERDEN ETKİLENMEMEK ADINA BÖLGEMİZ ENERJİ MERKEZİNDE YAP-İŞLET-DEVRET BENZERİ BİR MODELLE DOĞALGAZ ÇEVRİM SATRALİ YAPILMIŞ VE 01/02/2013 TARİHİ İTİBARİYLE FAALİYETE GEÇMİŞTİR. BÖYLECE SANAYİCİMİZİN İLETİM KAYIPLARI EN AZA İNMİŞ VE ULUSAL İLETİM SİSTEMİ KAYNAKLI KESİNTİLER SONA ERMİŞTİR.