Uludağ OSB'den vefa

Uludağ OSB'den vefa

Türkiye'nin önemli değerlerinin ismi Bursa'da ULUDAĞ OSB'de yaşayacak

Uludağ OSB yönetim kurulu üyeleri, Yeni Doğan OSB Mahallesi’nde yer alan bazı caddelerin isimlerini değiştirmek için Gürsu Belediyesi’ne başvuruda bulundu.

Başvuruyu değerlendiren belediye yetkilileri, söz konusu talebi olumlu bularak, kamuoyunda bilinen sanatçılar, iş adamları, profesör ile bir şehit isminin caddelere verilmesini kararlaştırdı.

Uludağ OSB ev sahipliğinde, Gürsu Belediyesi katkılarıyla düzenlenen törenle “vefa” projesi kamuoyuna duyuruldu.

Bölgedeki caddelerde Zeki Müren, Bedia Akartürk, Müzeyyen Senar, Adil Uçar, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, Ömer Duruk, Erol Akbaş, Hatice Muazzez Kutlay, Bozkurt İlhami Gencer, Şehit Cengiz Toper ve Yıldırım Gürses’in isimleri yer alacak.

Uludağ OSB Yönetimi Kurulu Başkanı Yunus Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’ye, sanata, sanayiye ve bilime katkı veren kişilerin isimlerinin caddelere verilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Amaçlarının sanayiye hizmet edenlerle beraber sanata ve ülkeye hizmet edenlerinin isimlerini bir arada yaşatmak olduğunu vurgulayan Aydın, bu projenin diğer OSB bölgelerine örnek olması temennisinde bulundu.

Bedia Akartürk de kendisi için onur ve mutluluk verici bir gün olduğunu dile getirdi.

Yaşarken bir caddeye isminin verilmesinin kendisini duygulandırdığını belirten Akartürk,“Bu projeyi düşünen, yapan herkese teşekkür ediyorum. Yaşarken bir caddeye ismimin verilmesi son derece mutluluk verici.”ifadesini kullandı.

Uludağ OSB binası önünde düzenlenen törene caddelere ismi verilen ve hayatta olan sanatçıların yanı sıra Zeki Müren ailesi, AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Gürsu Kaymakamı Mustafa Koç ve Bursalı sanayiciler katıldı.

Gürsu ve Bursa'ya büyük hizmetleri geçen sanayici Erol Akbaş ve yakınlarının da katıldığı açılış töreninde duygusal anlar yaşandı.


Uludağ OSB'den vefa
Uludağ OSB'den vefa
Uludağ OSB'den vefa
Uludağ OSB'den vefa
Uludağ OSB'den vefa
Uludağ OSB'den vefa
Uludağ OSB'den vefa
Uludağ OSB'den vefa