GÖREV

Su temini ve Dağıtımı

Organize Sanayi Bölgesinin su ihtiyacı yer altı su kaynaklarından temin edilmekte olup bölge içerisinde bulunan tesisimizden şebekeye verilmektedir. Terfi merkezinde bulunan pompa, debi ve basınç ölçerler ile şebekeye kesintisiz olarak su verilip, düzenli olarak takibi sağlanmaktadır. Enerji kesintilerinde şebekenin susuz kalmaması adına, hatta BUSKİ ana vanasından su verilir.
Bölge geneli hatlar polietilen ve PVC olup, şebekede boru çapları 32- 225 mm arasında değişmektedir. Şu şebekesi işletme basıncı 6-6.5 atmosferdir. Şebeke ve terfi merkezinin arıza, bakım onarım ve işletmesi Bölge Müdürlüğü tarafından giderilmektedir.

Proses Suyu Analizleri

Aylık olarak terfi merkezinden alınan su numuneleri Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsüne gönderilerek muayene ve analizi yaptırılıp, ‘’İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik’’ kriterlerine uygunluğu kontrol edilmektedir.

Abonelik İşlemlerinin Yürütülmesi

Bölgemizde faaliyet gösterecek katılımcıların, kuracağı tesise ait yapı ruhsatını aldıktan sonra, yazılı olarak su aboneliği için talep edilen evraklar ile müracaat etmeleri üzerine su satış sözleşmesi düzenlenir ve parsellerine uygun noktadan bağlantı yapılmasına izin verilir.
OSB’nin sorumluluğu katılımcı sayacından sonraki vanaya kadar olup, sayaçtan sonraki vananın devamındaki kısım iç tesisattır ve bu kısmın sorumluluğu katılımcıya aittir. Sayaç arıza durumu halinde, mevcut sayaç yedeği ile değiştirilecek olup sökülen sayacın tamir, bakım ve söküm bedeli gibi giderler katılımcıya kesilen ilk fatura ile yansıtılır.
Bölge genelinde ön ödemeli sayaçlar kullanılmakta olup, mekanik sayaç kullanan abonelerin aylık su sarfiyatı her ayın son günü okunur ve takip eden 7 iş günü içerisinde fatura düzenlenir.

ABONELİK BAŞVURU FORMU

İndirmek için tıklayınız

Su Birimi